Vimeo engellendi

Popüler video paylaşım sitesi YouTube ardından Vimeo’nun da erişimi engellendi.

Dünyada YouTube’nin açılmadığı tek ülke olarak kabul görmemizin ardından şimdi de Vimeo’ya erişim engellendi. Yakında devlet siteleri hariç sanırım hiçbir web sitesine giriş yapamaz hale geleceğiz.

Hükümetin “ben görmeyeyimde kim görürse görsün” politikası sayesinde “özgür internet” anlayışı tamamen ortadan kalkmaya başladı.

Ülkemizde popüler siteler dahil olmak üzere 10.000 siteye erişim yasaklanmış durumda.Bunlara “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 28 Eylül 2010 tarihinde aldığı koruma kararı gerekçesiyle” Vimeo’da katıldı.

Siteye girmeye çalışanları “ANKARA CBS’nin, 28/09/2010 tarih ve 2010/93921 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (vimeo.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca uygulanmaktadır.” şeklinde badem bıyıklı bir mesaj karşılamakta.

Nedeni ise; bir milletvekilinin şikayeti üzerine verildiği iddia ediliyor. Yine aynı iddiaya göre kendine ait, özel görüntülerin sitede izinsiz yayınlandığı gerekçesiyle şikayette bulunduğu bildiriliyor.

Süpersin ülkem. Sayenizde artık internetinde tadı tuzu kalmadı. Böyle devam edelim, nede olsa Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir