Konu Dışı

Youtube engeli kaldırıldı

  • 0 Comment
  • 1 Kasım 2010
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

2.5 yıl önce Atatürk’e hakaret videolarının yayınlanması nedeniyle (kullanıcılar tarafından) mahkeme kararı ile YouTube’un erişimi engellendi.
Yaklaşık 30 aydır süren dava sonunda bu videolarında kaldırılmasıyla birlikte erişim engeli kaldırıldı.

Engelin kaldırılması ile birlikte YouTube’da çok kısa bir zaman içerisinde Türkçe destek vereceğini açıkladı. YouTube’un engellenmesiyle birlikte alternatif bir çok site yayına geçmişti ve engel devam ederken durumlarıda fena değildi hatta facebook’u bile youtube gibi kullanmaya başlamıştık. Şimdi engel kalktı bakalım diğer video paylaşım siteleri bu durumdan nasıl etkilenecek.

Youtube’un erişime engellenmesi gerçekten saçma gelen olaylardan birisidir benim için. Çünkü içerisinde kullanıcıların yüklemiş olduğu hakaret videoları yüzünden erişime engellendi fakat o kullanıcılar video yüklemeye devam ettiler tüm dünya bizimle yada geçmişimizle ilgili alay edilen videoları izledi fakat biz izleyip tepkimizi gösteremedik. Bu yüzden bu uygulamalar bana hep saçma gelmiştir.

Ayrıca dns kullanmadığımız için artık daha hızlı bir youtube var, umalımda bir daha erişimi engellenmesin.

Leave a Comment