Faydalı Bilgiler

Facebook – Eposta Servisini Açtı (Facebook Mail)

  • 0 Comment
  • 19 Mayıs 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

Facebook son zamanlarda e mail servisi haberleri ile gündemdeydi. Google’a yeni rakip mi geliyor başlıklı yazıları son zamanlarda çokça görüyoruz.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada bu yeni servisin tam anlamıyla bir e mail servisi olmadığını belirtti. Bu açıklamanın yapılması aslında ortalıkta dolaşanan “Gmail Killer” sözünden kaynaklanıyordu. Facebook’un Google Gmail servisine savaş açtığı iddialarından dolayı Facebook Mail kulislerde Gmail katili olarak dolaşıyor. Microsoft”un da destek verdiğini duyduğumda bu söylemin pek de yanlış olmadığını düşündüm. Microsoft Bing ile Google’a rakip durumunda. E mail servisi konusunda da aynı rekabetleri var. Fakat Mark Facebook Mail’in farklı bir yapısı olduğundan bahsediyor.

www.facebook.com/rumuz şeklinde sayfaları olan kullanıcılara rumuz@facebook.com şeklinde e mail adresi verilecek. Tabi ki bu hizmet şu an davetiye sistemi ile işlemekte.

Ayrıca Windows Live SkyDrive ile 25 GB’lık alana sahip olacaksınız ve burada fotoğraflar, dokümanlar gibi dosyalarınız saklanabilecek.Microsoft e mail alt yapısı ve web alanı noktasında devreye giriyor olacak.

Mark Zuckerberg iletişime yeni bir boyut kazandırma planları yapıyor. Bu plan doğrultusunda Facebook E-Mail hizmetini geliştiriyor. Sohbet ve mail arası bir servis olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal posta kutusu da diyebiliriz. Henüz servis açılmadan çok fazla yorum yapamasak da çığır açacağı kesin gibi görünüyor. Yaklaşık 600milyon kullanıcısı olan bir sitenin neler yapabileceği tahmin edilir.

Leave a Comment