Konu Dışı

TTNet’in Avukatları

  • 0 Comment
  • 17 Kasım 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

2010 yılında TTNet tarafından daha doğrusu TTNet Avukatı tarafından bir uyarı aldım. Adsl için olan borcum birikmiş ve 1 hafta içinde ödersem faiz, avukat masrafı gibi ödemelerden kurtulacağım hatta avukatı ararsam taksite böldürebileceğime dair şeyler yazıyordu. Fakat kağıt bana geldiğinde zaten günü geçmişti. Ben de avukatı arayıp ne yapmam gerektiğini sordum onlarda taksite bölebileceklerini avukatlık ücretini almayacaklarını söylediler. Buraya kadar problem yok ve belirtilen taksit günlerinin sabahında iş bankası hesaplarına gerekli taksit tutarını yatırarak 5 parçada ödedim.

Geçtiğimiz aylarda turkiye.gov.tr üzerinden Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama bölümünden adıma açık dosya olduğunu gördüm. Detaylarına göz attığımda 2010 yılında gönderilen uyarıya ait icra dosyamın bulunduğu yazıyordu.

Önce internette biraz araştırma yaptım ve bulduklarım şunlar;
Borcumu eğer TTNet’e ödemiş olsaydım ( o zaman taksitlendirme yapılmıyormuş heralde ) dava dosyamın borcumun bittiği gün kapatılacağı fakat benim TTNet avukatına ödeme yaptığım için avukatın kendisinin bu dosyayı kapatması , dosyayı kapatırkende dosya kapatma harcı gibi birşey yatırmasının gerektiğine ait bilgilere ulaştım ( ne kadar doğru bilmiyorum ).

Sanırım avukat bu parayı ödememek için dosyayı kapatmamış, dosyanın zaman aşımından zaten kapanacağını bildiği içinde pek üstüne düşmemiş. Dosyanın açık olması demek, herhangi bir kredi, kredi kartı vb. şeylere başvurduğunuz zaman önünüze çıkması demek.

Geçenlerde kredi kartı başvurusu yaptığım bir banka adıma icra dosyası bulunduğunu ve bu durumda kredi kartı alamayacağımı belirtti. Nedenide bu pek saygıdeğer avukatın dosyamı kapatmadığıydı.

Bu konu ile ilgil Sikayetvar.com ‘a bir konu açtım belki TTNet bu konu ile ilgilenir diye, ne hikmettir ki TTNet’te aynen avukatları gibi çalışmakta ve konuyu sallamamakta. 14 gündür ne tek bir cevap ne de tek bir mesaj var.

Yine başka bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre icra dairesine gidip dosyayı kendim kapatabiliyormuşum. İşin özeti hem borcu ödettiler, hem faizini aldılar, hemde dosya kapatmasına kadar bana yaptırıyorlar. İşte sistematik çalışma diye buna denir 🙂 teşekkürler TTNet, teşekkürler TTNet’in muhteşem avukatı.

Leave a Comment