Konu Dışı

Cartel – Bugünkü Neşen Cartel’den

  • 0 Comment
  • 25 Şubat 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

Heyecanlıyım… 15 yıl sonra Cartel albüm çıkartacakmış, heyecanlanmıyorsam sorun vardır. Sene 95, ilk defa bir kasetim oldu. Albümün adı Cartel şarkıcı Cartel (gurup olduklarını bilmiyorum o sıralar). O albüm öylece yattı raflarda kolilerde sanırım kasetçalarımızın olmaması yüzünden 🙂 bir gün kasetçalar aldık hemen kolilerden buldum albümü ilk onu dinleyeceğim, tabi merak ediyorum kim bu cartel denilen insan 🙂 Play’e basarım hayatım değişir, artık cartel manyağı bir çocuğum. Albümü yanlışlıkla eve getiren babam da delirdi ama albüme değil, yanlışlıkla aldığı/bulduğu bu albümün ne olduğunu bilmiyor ve ona garip gelen bu müzikleri dinlersem anarşist olabilirim. Cartel sevgimin artmasında babamın şehir dışında çalışmasının büyük etkisi oldu çünkü karışamıyor, bilmiyordu. Fakat bi ara unuttum ben cartel’i, ilgi başka yerler mi başka müzik türlerine mi kaydı hatırlamıyorum ama unutmuşum. Daha sonra evi taşırken kolilerde buldum albümünü tabi bu sefer yine kasetçalar yok evde (e artık kasetçalar yok hiçbir evde). İnternetten buldum indirdim (albüm yok ortalarda alalım almasınada) baktım ki hala aynı heyecan aynı dinleme isteği. Bu adamların bende ki yeri apayrıdır.

Albüm hakkında ilk aldığım haber ayın 18’inde çıkacağıydı fakat heryeri alt üst ettim bulamadım sonra internette bir kaynaktan 24’ünde çıkacağını öğrendim. Bugünde D&R’ın internet sitesinde arama yaparken buldum. Yaklaşık 3 saat önce albümü alabildim hemen arabanın CD çalarına taktım off 🙂 Cartel ya.

Albüm 15.00tl, internetten indirmeye değmez gidip alınması destek olunması gerekir. Şimdi evdeyim hala dinliyorum…çok sevdim albümü değişik olmuş güzel olmuş. Rock severleride unutmamışlar (Manga’nın etkisi olabilir) Gang Bang isimli parçayı dinlemenizi öneririm güzel giriyorlar.

Dikkatimi çeken diğer bir noktada albümde küfür yok 🙂 selamun aleyküm filan geçiyor sözlerde. Demek ki küfür etmeden de rap yapılabiliyormuş. Cartel’i sevmek için bir neden daha. Albümde dışarıdan katkı sağlayanların dışında grup içerisinden en çok Erci-E’nin ismi geçiyor müzik, söz vs. Bu arada Erci-E’nin bir kızı olmuş 🙂

Neyse uzatmadan link filan yok albümü alın dinleyin internetten indirmeyin insan olun azcık 🙂

Alper Ağa, Erci-E, M.Ali, Ichi Baba, Ole Peter eyvallah.

Cartel Facebook: https://www.facebook.com/cartelofficial

Leave a Comment

Next Post

Engelleç