Konu Dışı

HTC ile Android Market Türkiye’de

  • 0 Comment
  • 14 Mart 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

HTC global piyasada olduğu kadar Türkiye’de de Androidli cihazlarını ardı ardına piyasaya sunmuştu. Biraz önce gelen güncelleme ile HTC tarafında Android Market’in resmi olarak kullanılabileceğini öğrendik.

Android Market bugün itibariyle Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire modellerinde kullanılabilecek. FOTA (Firmware Over the Air) güncellemesi ile gelen yenilik, Wi-Fi veya veri paketi üzerinden Market Rom kodu güncellemesi ile aktif oluyor.

Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire sahipleri ayarlar bölümünden sistem/yazılım güncellemelerine girip hemen Android Market uygulamasını indirebilir.

HTC, Salsa ve ChaCha adlı yeni modellerin yanında Desire, Wildfire ve Incredible modellerini de güncelleyerek Androidli ürün yelpazesini oldukça genişletmişti. Daha önce Türkiye’de satışa sunulan HTC Hero bu yenilikten faydalanamayacak olsa da yakın gelecekte Türkiye’de olması beklenen HTC’nin yeni modellerinde Android Market kurulu olacak.

Son HTC tanıtımında bir süre konuştuğum HTC Güney Doğu Avrupa yöneticilerinden İbrahim Tunçay, Android Market konusunda Google ile görüşmelerin sürdürüldüğünü açıklamıştı. Konunun ne zaman açıklığa kavuşacağı bilinmese de bugün söz konusu girişimlerin etkili olduğunu görüyoruz.

Şimdi LG, Samsung gibi diğer Androidli cihaz üreticilerinin konuyla ilgili açıklamalarını bekliyoruz.

 

Leave a Comment