Konu Dışı

İnternetimiz İslami usüllere uygun olarak kesilmektedir!

  • 0 Comment
  • 3 Mayıs 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

22 Ağustos internetin ölüm tarihi olarak kayıtlara geçmeye hazırlanıyor. İleri görüşlü, akıl küpü BTK uzmanları 22 ağustos 2011 günü interneti öldürüp yerine çiçek dikmeyi planlıyor.

Tüm Türkiye’yi etkileyecek bu karar ile 4 adet filitre oluşturulacak ve bu 4 filitre üzerinden internete çıkışımız sağlanacak. Tüm internet kullanıcılarının seçime zorlanacağı bu 4 filitre; aile, çocuk, yurtiçi ve standart paket.

Daha önceden engellenen sitelere DNS, program vs. gibi değişikliklerle ulaşılabiliyordu fakat bu filitreler sayesinde artık engelli/yasaklı olan sitelere erişim mümkün olmayacak (teknoloji devri belli olmaz).

Dikkat etmemiz gereken bir nokta da bu tip filitreleri kullanan ülkeler aslında. Çin Halk Cumhuriyeti, Küba, İran, Tayland vs. Anlamamız gereken düşünce yapısı ise Türkiye’nin son gaz geriye gitmesi ve yakında geri kalmış ülkelerle, zihinlerle yarışacak duruma gelebilmemiz olacaktır.

Özgür internet kavramını tamamen ortadan kaldıracak bu yapı ile yakında hükümet adı altında kendi borusunu öttüren tüm kişilerin istedikleri gibi, keyiflerine göre, işlerine geldiği gibi istedikleri siteyi kapatıp açmak olacaktır.

Filitreler devreye girdikten sonra muazzam derecede saçmalayacağımız kaçınılmaz. Sistemi tam oturtamayışları, banka, haber vs. gibi sitelere giremeyecek olmamız, film, mp3 indiremeyecek duruma geleceğimiz de kaçınılmaz sonlardan biridir. Badem memur kafası ile bu işide tam yapamayacakları yapamadıkları gibi de olan sistemide bozacakları kaçınılmaz sonumuz diye düşünüyorum.

Dua edelim yürürlüğe girmesin yada karşı dava açılsın en azından yetkiler kısıtlansın, filitreler genişletilsin yada bu düşünceye sahip bademler aynı otobüste kazada ölsünler.

Özgürlüğünüzden vazgeçmeye hazırlanın çünkü internetimiz İslami usüllere uygun olarak kesilmektedir.

:ozgür internet

Leave a Comment

Previous Post

Facebook soru