Faydalı Bilgiler

Contorium Gerçeği

  • 0 Comment
  • 13 Mayıs 2011
About Hakan Demirel

Özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Social Links

Öncelikle uyarı yapmakta fayda görüyorum (yorumlardan sonra) 
https://eksisozluk.com/contorium–1779324 başlığını okumadan saçma sapan yorumlar gönderip durmayın, temizlemekten bıktım 🙂

Espiri canavarı bir arkadaş çıkmış Contorium diye bir şey uydurmuş. Kısaca con muş.İlk gözden kaçan nokta element isimleri 3 harf olarak kısaltılmaz 2 harf olarak kısaltılır (yapay olanlar hariç)

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Element_simgesi

Hadi diyelim yazılışı evet con peki, “bilgisayarda con isimli bir klasör açamazsınız çünkü Controium’u araştırmak falan filan gibi şeyler yasak olduğu için” diye de bir açıklama getirilmesi ve bunada inanmamız kadar saf bir durum yok.

Google gibi bir arama motorunda Contorium haberine, kaynağına rastlamamak ise tesadüf olabilir mi ? Neden rastlamıyoruz? Çünkü; Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Can G. Kuseyri’nin uydurduğu bir element yani götünden element uydurmuş arkadaş. Uydurmadığını düşünelim! e şimdi 15bin sonuç çıkıyor google’da bu arkadaş sayesinde. Önceden çıkmamış sonuçlar bu arkadaş tarafından ilahi bir güçle mi arama motorlarında çıkmaya başladı ?

Contorium gerçeği adı altında bir video yayınlayıp bunu bir güzel youtube’a yüklemiş daha sonra tabi Türk Milleti’ne Vatan elden gidiyor deseniz kıçını kaldırmaz ama böyle bir video gördüğü zaman paylaşmak çok daha kolay olduğu için herkes birden milliyetçi kesilir.

İnternette dolaşan video ve yazılarda Amerika ve İsrail’in Contorium elementini çıkarmamıza izin vermediğini hatta Arapların bile sırf kazı çalışmaları yapmak için boğazdan ev aldıklarını yazdılar. Köyde define mi arıyorlar anlamadım ki boğazdan ev alıp ne yapacaklar gece kazma kürek boğazda kazı mı yapacaklar? Hadi yaptılar kimse görmedi mi ?

Hepsini anladım Tv’de bile Contorium programlara konu oldu. Türkiye’nin her olayda kaybetme nedeni sadece kulaktan dolma bilgilerle gidip tartışmaya katılmasıdır. Araştırma sıfır.

Sonuç olarak böyle bir element yok tamamen kıçtan baştan uydurulmuş birşey. Ufak tefek araştırmalarla gerekli bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Ülkemizde gerçekten varolan Bor Madeni ile ilgili kimse kılını kıpırdatmıyor ama söz konusu internette gezen bir videoya gelince herkes birden ayağa kalkıyor. Yarın sokaklarda Contorium ile ilgili eylem filan görürsek şaşırmamak lazım. Evet Türkiye’de bir çok maden var hemde çok değerli madenler ama Contorium değil. Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar asıl yapmak istediklerini yapmak için.

Bir ampul başımıza neler açtı, değiştirsek heryer aydınlanacak.

Leave a Comment